Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka?

Dla każdego rodzica jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo dziecka. W celu jego zapewnienia podejmowane są różne kroki. Warto w tym momencie pomyśleć o specjalnych urządzeniach oraz aplikacjach, które tę sprawę ułatwiają.

Nowinki technologiczne a bezpieczeństwo dzieci

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju nowinki technologiczne. Potrafią bez problemu obsługiwać smartfony, komputery itp. Bardzo często jednak nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niosą one za sobą. Tymczasem każdy rodzic chce zawsze wiedzieć, gdzie jest dziecko i czy użytkowanie powyższych urządzeń jest zawsze dlań bezpieczne.

Świadomość zagrożeń

Młodsze pociechy na ogół nie mają świadomości tego, iż rodzice sprawują nad nimi kontrolę – i fakt ten da się skrupulatnie wykorzystać. Na telefonie dziecka oraz na komputerze z dostępem do internetu wystarczy zainstalować odpowiedni program lub aplikację. Dają one m.in. możliwość blokowania dostępu do niektórych stron czy sprawdzania, gdzie w danym momencie znajduje się dziecko.

Ze starszymi dziećmi jest już natomiast nieco trudniej, albowiem dla sprytnego nastolatka zdjęcie blokady nie jest specjalnie wielkim wyzwaniem. W tym momencie kluczową rolę odgrywa zatem rozmowa z pociechą. Jest to aspekt, którego nie wolno pomijać. Trzeba dziecku uzmysłowić, jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają, czym jest cyberprzemoc etc. Warto również użyć argumentu, że jeśli dziecko założy smartwatch lub zabierze ze sobą smartfona z odpowiednią aplikacją, to będzie mieć większą swobodę w poruszaniu się bez narażania się na zbędne ryzyko.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s